Al sinds 1 januari 2014 is de wettelijke leeftijdsgrens voor alcohol verhoogd van 16 naar 18 jaar. Dit houdt in dat in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk geen alcohol mag worden verkocht aan jongeren onder 18 jaar. Wie zelf onder 18 jaar is, mag ook geen alcohol bij zich hebben of drinken in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk. Voor alle duidelijkheid: het sportcomplex van SV Odijk is een openbare ruimte, evenals de kantine.

De gemeente Bunnik controleert of SV Odijk zich aan de wetgeving omtrent het alcoholverbod voor jongeren onder 18 jaar houdt. SV Odijk kan een boete krijgen als er toch alcohol verkocht wordt aan leden en/of bezoekers onder 18 jaar. Bij herhaalde overtreding kan de gemeente de horecavergunning zelfs intrekken en ook vanuit de KNVB kunnen sancties worden opgelegd. Ook kunnen jongeren onder 18 jaar die op het terrein of in het gebouw van SV Odijk alcohol bij zich hebben (in een open of gesloten fles of blikje) een boete krijgen. Zij hebben dan alcohol in hun bezit en dat is strafbaar onder 18 jaar.

Alcoholbeleid SV Odijk onder 18 jaar
Het alcoholbeleid SV Odijk onder 18 jaar houdt het volgende in:

  • Leden of bezoekers onder 18 jaar, mogen geen alcohol aan de bar kopen, bij zich hebben of drinken in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk;
  • Er wordt geen alcohol geschonken aan leden of bezoekers jonger dan 18 jaar. Bij twijfel over leeftijd zullen onze barmedewerkers vragen naar een ID-bewijs;
  • Het zelf meenemen naar het sportcomplex van alcoholische dranken door jongeren onder 18 jaar is niet toegestaan;
  • Het is niet toegestaan dat jongeren onder 18 jaar onder invloed van alcohol op het sportcomplex van SV Odijk verschijnen (het zogenaamde thuis indrinken);
  • Een volwassene of een jongere boven 18 jaar mag geen alcohol kopen aan de bar of meebrengen naar het sportcomplex om dit door te geven aan een jongere die nog geen 18 jaar is.

Achtergrond
De reden dat de overheid het strafbaar heeft gesteld dat aan jongeren onder de 18 jaar alcohol wordt verkocht en dat jongeren strafbaar zijn indien zij in het openbaar alcohol nuttigen, is om jongeren te beschermen tegen de schadelijke gevolgen van alcohol. De hersenen van jongeren zijn nog in ontwikkeling en alcohol kan de opbouw van de hersenen beschadigen. Tevens wil de overheid overlast terugdringen die drinkende jongeren kunnen veroorzaken.

De bal inkoppen met z’n allen

De bestuursleden Kees Vermeulen en Hans de Ligt willen medio Januari starten met het gesprek over dit onderwerp met JO19 en JO17. Coaches van deze teams zullen verzocht worden hierbij aan te sluiten.

SV Odijk onderzoekt ook naar de mogelijkheid om een avond te organiseren waar we alle ouders, coaches en vrijwilligers voor willen uitnodigen. Samen met deskundigheid van buiten kunnen we dan in gesprek over de gevaren van drugs en alcohol. Hoe je afspraken maakt en vooral over wat de rol is van iedereen aan tafel. We kunnen dan in gesprek met elkaar over o.a. de vraag waar de rol van de voetbalvereniging eindigt en waar de rol van de ouders begint? Hoe dan ook, iedereen heeft een rol!

Tenslotte
SV Odijk moet zich uiteraard aan de wetgeving houden en onderschrijft dan ook het zogenaamde nix18 beleid. Het bestuur van SV Odijk kan in het geval leden zich niet aan het “alcoholbeleid SV Odijk onder 18 jaar” houden, in voorkomend geval een sanctie opleggen, variërend van een berisping, schorsing of royement van het betreffende lid en/of de betrokken leden.

Boetes

  • Vanaf 1 januari mag er geen alcohol verkocht worden aan jongeren onder 18 jaar.
  • Als een jongere alcohol in de openbare ruimte bij zich heeft is hij strafbaar. Hierbij maakt het niet uit of een fles of blikje dicht of geopend is.
  • Openbare ruimtes zijn bijvoorbeeld: de straat, winkelcentrum, station, park, cafe, disco of sportkantine.
  • De hoogte van de boete is vastgesteld op 45,- euro voor jongeren onder 16 jaar en 90,- euro voor 16 en 17 jarigen.
  • Verkopers die alcohol verstrekken aan jongeren onder de 18 jaar kunnen ook een boete krijgen. Deze boete bedraagt 1360,00 euro. Vaker verkopen van alcohol aan jongeren zonder de leeftijd vast te stellen? Dan kan de burgemeester de vergunning aan SV Odijk schorsen.

Meer informatie
NIX werkt! Als je erover blijft praten. En dat is makkelijker dan je denkt!, kun je terecht op de volgende website: https://nix18.nl/.

Met sportieve groet,
Het bestuur SV Odijk

 

NixBanner336x280.blauw

Meer Nieuws

Wij doen dit jaar mee aan Rabo ClubSupport! En elke stem is geld waard. Kunnen wij rekenen op die van jou? Kijk dan snel op Rabobank.nl/clubsupport BELANGRIJK OM TE KUNNEN STEMMEN! Je moet je voor 20 september inschrijven bij de Rabobank als lid om te mogen stemmen. Dat kan ook als je geen klant bent bij de Rabobank. http://rabobank.nl/particuliere... Lees meer...
13 september 2019
Met dank aan de O&A klaverjas-club van maandagavond heeft SV Odijk een bijdrage ad. 4.000 euro, van de kaarters ontvangen. Deze bijdrage is geïnvesteerd in nieuwe ballen voor de Jeugdteams van SV Odijk. Lees meer...
Donderdag 22 augustus is met een ferme handdruk de samenwerking tussen SV Odijk en de Gert Kruys academy bezegeld. Gert is geen onbekende in de voetbalwereld. Naast dat hij zelf prof speler was, geeft... Lees meer...
1e training 10 augustus om 12.00 uur Programma augustus: 12 augustus: training 20.15 uur 15 augustus: wedstrijd dinsdag: Odijk – Aurora. Aanvang 20.30 uur 17 augustus: wedstrijd zaterdag: Woerden -... Lees meer...
Na een gesprek van zes ouders met voorzitter Vincent de Wit op 11 juli hebben wij besloten om een nieuw jeugdbestuur te formeren. Gisteren, 18 juli, hebben we voor het eerst vergaderd. Wij zijn een gr... Lees meer...
OPROEP! Mieke Hilhorst (oud speelster van SV Odijk MB1) en Hans de Ligt (voorzitter SVO Krommerijnstreek) zoeken speelsters die ooit bij SV Odijk hebben gespeeld en zin hebben in een ouderwetse voetba... Lees meer...
Beste leden, vrijwilligers, sponsors en andere lezers. Het seizoen 2018-2019 zit er weer op, en de slotdag is geweest. Aanstaande zaterdag is er nog een laatste feestje voor de sponsoren en club van 1... Lees meer...
Beste leden, ouders van leden en andere SV Odijk supporters, Zaterdag aanstaande is alweer de slotdag van het seizoen. Wij zijn dit jaar wat laat met het aanleveren van het programma, omdat het voor o... Lees meer...
SV Odijk is komend seizoen op zoek naar een vaste grensrechter voor het eerste elftal. Of zoals dat tegenwoordig zo mooi heet: assistent scheidsrechter. Je speelt een cruciale rol en bent onderdeel va... Lees meer...
Met het einde van het seizoen zullen ook onze grasvelden weer in onderhoud gaan. Zie hieronder het renovatieschema voor de komende periode. Kolom 1: onderwerp. Kolom 2: aantal dagen dat het veld/doel... Lees meer...
Hoi sportvriend, Wij hebben goed nieuws. Vanaf vandaag is het mogelijk om via onze vereniging een Weekendjeweg.nl cadeaukaart aan te schaffen. 12% Van deze kaart wordt automatisch gedoneerd aan onze c... Lees meer...
Utrechtse Eredivisionist geeft regionale amateurvoetbal een nieuwe boost. Met maar liefst 50 amateurclubs, waaronder SV Odijk, uit de regio Utrecht heeft FC Utrecht donderdagavond een nieuwe overeenko... Lees meer...
Het team JO10-1 heeft dit seizoen wederom afgesloten met het Periodekampioenschap. Ook dat ze, na de winterstop, een klasse hoger waren gaan spelen heeft de mannen niet weerhouden om bovenaan te eindi... Lees meer...
Zondag 19 mei, 3 uur in de middag, was het dan eindelijk zover. De Ajax Vrouwen Clinic verzorgt door (oud) speelsters en trainster van de Ajax Vrouwen op het terrein van Bunnik’73. Een prachtige zon... Lees meer...
Vorig jaar heeft de Grote Club Actie SV Odijk weer een leuk extraatje opgeleverd dat, zoals altijd wordt besteed aan jeugd gerelateerde zaken. In 2018 zijn de meeste loten verkocht door team JO9-2. Ge... Lees meer...
Komend weekend kan het eerste team van SV Odijk deelname afdwingen aan de nacompetitie. De laatste zes wedstrijden werden winnend afgesloten en er is nog eentje nodig! Aanstaande zaterdag kan bij wins... Lees meer...
Op 22 juni organiseert SV Odijk haar 5e editie van het gezelligheidstoernooi. Een super leuk toernooi waar gezelligheid en plezier voorop staat! Het toernooi is voor volwassen en zal gespeelde worden... Lees meer...
Eindelijk, het is zover! De besturen van SV Odijk en Bunnik’73 hebben overeenstemming bereikt om gezamenlijk een 3e vereniging op te richting die geheel in het teken staat van meisjes en vrouwenvoet... Lees meer...
14 april 2019, stond met hoofdletters in mijn agenda genoteerd. We zouden die dag spelen in mijn eigen woonplaats, Cothen tegen mijn ‘oude’ club S.V.F. De punten zouden we zeker niet cadeau hebben... Lees meer...
Zondag 31 maart, vroeg uit de veren want om half 10 vertrokken we naar Hercules vrouwen 1. En ja, gevoelsmatig nog een uurtje vroeger, maar eerlijk is eerlijk, iedereen stond keurig netjes op mij te w... Lees meer...
Zondag 24 maart, mochten wij naar Elinkwijk in Utrecht. Vanwege de treurige gebeurtenis afgelopen week, hielden we voor de wedstrijd een minuut stilte. Vandaag het debuut van Melissa, die weer lekker... Lees meer...